Генерација 2008 година: Дечињата од „Академија Пандев“ со прво место се вратија од турнирот „75 години Гунди“

октомври 14, 2018

Генерацијата дечиња родени 2008 година со освоено прво место се враќа од турнирот „75 години Гунди“ кој се одржа во Самуилово – Бугарија. Покрај екипата на Академија Пандев, на турнирот учествуваа екипите на Беласица Петрич, Левски, Мачета, Беласица Струмица и Самуилово. Покрај освоеното прво место, нашите дечиња ги освоија и наградите за најдобар голман – Александар Трајковски и најдобар голгетер – Андреј Тимов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: