ФОТОГРАФИИ: Како Струмичани ги бодрат нашите ракометари во Минхен?

јануари 15, 2019

Деновиве фокусот на нашето внимание е вперен кон успехот на македонската ракометна репрезентација и неисцрпливиот ангажман на нашите ракометари во борбата за подобар пласман на Светското првенство во ракомет. Меѓу големиот број поддржувачи во Минхен, публиката беше засилена и од наши сограѓани – струмичани. Во продолжение, фотографии од дружењето меѓу навивачите:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: