Perdormire
Спорт

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА СТРУМИЧАНИ ФОТОГРАФИРАН НА НАТПРЕВАРОТ БАРСЕЛОНА-СЛАВИЈА ПРАГА!

Екипата на Барселона синоќа славеше победа над Славија Прага со резулат од 2:1. На малите екрани можевме да го забележиме и познатиот транспарент на струмичани кои го обиколија светот со него и со македонското знаме. Интересно е тоа што инстаграм профилот на Барселона исто така сподели фотографија на која се присутни знамето и струмичкиот транспарент.