strumica denes logo

(ФОТО) ПАРТИЗАН И „ГРОБАРИТЕ“ СО ТРАНСПАРЕНТ ВО ЧЕСТ НА БЛАГОЈ ИСТАТОВ!

Автор:

Датум:

октомври 3, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 3, 2018

Категории:

Спорт

Синоќа на мечот од десеттото коло од Суперлигата на Србија кој се одигра помеѓу Партизан и Раднички од Ниш, подгрупата предводена од еден од најголемите водачи на „Гробари“, заедно со останатите членови се појавија со транспарент во чест на македонската фудбалска легенда Благој Истатов кој исто така беше член и на белградски Партизан од 1973 до 1976 година.