strumica denes logo

(ФОТО) ГОЛЕМ УСПЕХ: СТРУМИЧАНКАТА КРИСТИНА ПЕТКОВА Е МЕЃУ ОСУМТЕ НАЈДОБРИ МИС ФИТНЕС МОДЕЛИ ВО СВЕТОТ!

Автор:

Датум:

јуни 27, 2021

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

јуни 27, 2021

Категории:

Спорт, Струмица

Струмичанката Кристина Петкова деновиве учествуваше на Светскиот шампионат во боди билдинг организиран од светската IBFF Федерација која оваа година се одржа во Копер, Република Словенија. Кристина се натпреваруваше во две групи:

– MISS BODY WELNESS ( ОСВОЕНО 11 МЕСТО ).
– MISS FITNES MODEL ( 8 МЕСТО ВО СВЕТОТ ).

„Имаше голема конкуренција. За овој натпревар се подготвував седум месеци од кои два месеци вежбав во домашни услови поради Ковид ситуацијата.“ – вели Петкова за портал Струмица Денес.

Томе Даневски беше нејзиниот тренер, а стилист Виолета Хаџи-Тосева од студио V QUEEN. Искрени честитки од тимот на Струмица Денес.