strumica denes logo

ФК БЕЛАСИЦА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА ОДЛИЧНА СЕЗОНА – МИТРОВ И ЈОВАНОВ ПОТПИШАА ДОГОВОР!

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Категории:

Спорт, Струмица

Митров Алекс и Јованов Христијан се дел од низата таленти кои ФК БЕЛАСИЦА ги потпиша ова лето.

Митров Алекс (2005) од денес е нов напаѓач на ФК БЕЛАСИЦА екипа. Алекс е стандарден репрезентативец во у18 селекцијата на Македонија, а ни доаѓа од швајцарски Бреитенрен. Алекс во својата кариера ги има минато и младинските категории на славниот Јанг Бојс.

Јованов Христијан е 2005 годиште и е уште еден надежен талент, кој ни доаѓа од ФК Брера, а игра на позицијата штопер.