strumica denes logo

ФК БЕЛАСИЦА: НАТПРЕВАРИТЕ ДО 12 МАРТ ЌЕ СЕ ИГРААТ БЕЗ ПУБЛИКА!

Автор:

Датум:

март 7, 2020

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 7, 2020

Категории:

Спорт

ФК БЕЛАСИЦА:

Поради препораката на Владата на сите организатори на спортски настани , натпреварите во утврдениот период до 13 Март 2020 година да се играат без публика, Ве информираме дека Фудбалската Федерација на Македонија донесе одлука сите натпревари од 16 коло на Втора МФЛ Исток да се играат без присуство на публика.