ФК БЕЛАСИЦА: ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВАМЕ ВО ПРВАТА ЛИГА ИСПОЛНУВАЈЌИ ГИ СИТЕ КРИТЕРИУМИ И ОБВРСКИ!

јули 26, 2018

ФК БЕЛАСИЦА:

Во повеќето спортски медиуми излезе информација дека Првата македонска фудбалска лига ќе започне без ФК Беласица поради неисполнети административни критериуми и обврски.

Со ова соопштение сакаме да ги известиме сите наши фанови, симпатизери, љубители на фудбалот како и цела јавност дека ФК Беласица ќе се натпреварува во ПМФЛ во наредната сезона 2018/19, исполнувајќи ги сите критериуми и обврски кои ги налага ФФМ.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: