ФК Беласица – ФК Македонија ЃП во полуфиналето на Купот на Македонија!

декември 7, 2018

ФК Беласица – ФК Македонија ЃП во полуфиналето на Купот на Македонија. Првиот натпревар ФК Беласица го игра на домашен терен на 27.02.2019 год. Во другиот полуфинален меч се среќаваат ФК Академија Пандев и ФК Победа.Се надеваме на струмичко финале.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: