strumica denes logo

ФЕНОМЕНАЛЕН СТАРТ НА „БЕЛАСИЦА“: ФК КИТ-ГО ПРИМИ ТРИ ГОЛА ОД СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ!

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 25, 2019

Категории:

Спорт

ФК Беласица со убедлив триумф во првото коло од новата сезона. Стрелец на првиот гол за нашата екипа беше Александар Милушев од пенал , а Мартин Мирчевски во финишот на првото полувремего зголеми резултатот на 2-0. „Беласица“ покажа доминантна игра во текот на првото полувреме, а во второто полувреме рутинирано го приврши натпреварот. Печат на победата стави Дарко Размоски во 93тата минута.