ФЕНОМЕНАЛЕН СТАРТ НА „БЕЛАСИЦА“: ФК КИТ-ГО ПРИМИ ТРИ ГОЛА ОД СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ!

август 25, 2019

ФК Беласица со убедлив триумф во првото коло од новата сезона. Стрелец на првиот гол за нашата екипа беше Александар Милушев од пенал , а Мартин Мирчевски во финишот на првото полувремего зголеми резултатот на 2-0. „Беласица“ покажа доминантна игра во текот на првото полувреме, а во второто полувреме рутинирано го приврши натпреварот. Печат на победата стави Дарко Размоски во 93тата минута.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: