strumica denes logo

ЕКСКЛУЗИВНО: КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ДОАЃА ВО СТРУМИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО 2021 ГОДИНА ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ПОРТУГАЛИЈА НА „МЛАДОСТ“

Автор:

Датум:

април 1, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 1, 2019

Категории:

Спорт

Како што дознава порталот Струмица Денес, познатиот фудбалер Кристијано Роналдо доаѓа во Струмица! Во 2021 година на 1 април, Македонија ќе игра против репрезентацијата на Португалија на стадионот „Младост“ во Струмица! Тоа би било навистина прекрасно доколку беше вистина, бидејќи денеска е 1 април, денот на шегата. АПРИЛИЛИ!