strumica denes logo

ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ ФУДБАЛЕРИ ВО МАКЕДОНСКОТО ПРВЕНСТВО ПОТПИША ЗА БЕЛАСИЦА!

Автор:

Датум:

август 31, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

август 31, 2018

Категории:

Спорт

Еден од најдобрите фудбалери за врска во македонското првенство стави потпис на едногодишен договор со ФК Беласица.

Стефан ни доаѓа од ФК Шкупи, а во изминатите сезони има настапувано и за екипите на Работнички и Шкендија.

Му посакуваме одлична сезона и многу успех во плаво-белиот дрес!!! 💪