strumica denes logo

ЏИО СТРУМИЦА ЌЕ ГО ОДИГРА ПРВИОТ ПОЛУФИНАЛЕН НАТПРЕВАР ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ПРОТИВ ШУТОВА ОД КИЧЕВО!

Автор:

Датум:

април 9, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 9, 2019

Категории:

Спорт

После низата перипетии со промена на салата, екипата на ЏИО СТРУМИЦА ќе го одигра првиот полуфинален натпревар од Купот на Македонија против екипата на Шутова од Кичево од која оваа сезона го имаме единствениот пораз. Преку својот официјален фејсбук профил тие ги повикаа сите љубители на спортот и одбојката да им ја дадат поддршката со која ќе ќе остварат нова победа и ќе се пласираат во финалето. Натпреварот ќе се одигра утре со почеток во 19:00 часот во Спортската сала „Парк“ во Струмица.