ДЕВОЈКИТЕ НА „ТИВЕРИЈА“ ИМ ДАДОА 14 ГОЛА НА КОЧАНЧАНКИТЕ!

август 26, 2019

14 гола во мрежата на кочанчанките во Струмица! Девојките на „Тиверија“ и овојпат безмилосни кон својот противник. Одлична и брза игра со лесни голови, „Тиверија“ запиша уште една победа. Честитки!

Комплетни резултати од првото коло:

„Тиверија“ – „Кочани“ 14:0

„СЦ Истатов“ – „Каменица Саса“ 1:4

„Топ Гол“ – Шкендија“ 2:4

„Деспина Прилеп“ – „Љуботен“ 15:0

„Драгон“ – „Речица“ 7:0

„Атлетико“ – „Плачковица“ 6:1

„Борец“ – „Ас Јунајтед“ 0:6

ФОТО:КОМАРЕЦ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: