strumica denes logo

ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА: Македонија против Грција за прво место и радост на цела МАКЕДОНИЈА!

Автор:

Датум:

јуни 16, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јуни 16, 2019

Категории:

Спорт

Натпреварот кој е во центарот на вниманието денеска се игра во Струмица каде што сениорската репрезентација на Македонија ќе ги одмери силите со составот на Грција во финишот од квалификациите за Европското првенство во 2020 година.

Македонија го загуби првиот меч во Кожани, па затоа денеска се очекува да врати со камата и да ги израдува сите навивачи. Овој дуел е главниот денеска, а победа значи прво место за Македонија во Групата 3.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

АЗЕРБЕЈЏАН – ИНДИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

12:00ч

НИГЕРИЈА – КОЛУМБИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

14:00ч

КИНА – САД (ИХФ-шампионат на новите нации)

16:00ч

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА – БУГАРИЈА (ИХФ-шампионат на новите нации)

17:00ч

ШВЕДСКА – АВСТРИЈА (ЕХФ-Еуро куп)

18:00ч

ПОЛСКА – ИЗРАЕЛ (Квалификации за ЕП 2020)

ГЕРМАНИЈА – КОСОВО (Квалификации за ЕП 2020)

СРБИЈА – ШВАЈЦАРИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

ХРВАТСКА – БЕЛГИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

МАКЕДОНИЈА – ГРЦИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

ИСЛАНД – ТУРЦИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

ХОЛАНДИЈА – ЛЕТОНИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

СЛОВЕНИЈА – ЕСТОНИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

ЧЕШКА – БИХ (Квалификации за ЕП 2020)

БЕЛОРУСИЈА – ФИНСКА (Квалификации за ЕП 2020)

ПОРТУГАЛИЈА – ЛИТВАНИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

ФРАНЦИЈА – РОМАНИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

УНГАРИЈА – ИТАЛИЈА (Квалификации за ЕП 2020)

РУСИЈА – СЛОВАЧКА (Квалификации за ЕП 2020)

ЦРНА ГОРА – УКРАИНА (Квалификации за ЕП 2020)

ДАНСКА – ФАРСКИ ОСТРОВИ (Квалификации за ЕП 2020)

ГРУЗИЈА – КУБА (ИХФ-шампионат на новите нации)