Денес на на стадионот “Кукуш” во Турново, ќе се одигра контролен натпревар помеѓу ФК Беласица и ФК Академија Пандев!

септември 8, 2018

Денес на стадионот “Кукуш” во Турново, ќе се одигра контролен натпревар помеѓу ФК Беласица и ФК Академија Пандев.

Натпреварот ќе започне во 16:15 ч. и ќе се игра во формат 4 полувремиња по 30 минути.

На овој контролен натпревар свое деби ќе забележат и новите засилувања на ФК Беласица: Влатко Дробаров, Филип Ивановски, Немања Петров и Стефан Вујчиќ.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: