ЧЕСТИТКИ: ФК „БЕЛАСИЦА“ И СЛАВЧО ВАСКОВ – ПИНДА, ПЕТ ГОДИНИ УСПЕШНА ПРИКАЗНА!

февруари 19, 2020

Пет години откако струмичанецот Славчо Васков – Пинда ја презеде ФК „Беласица“. Пет години успешна фудбалска приказна и враќање на ФК „Беласица“ на славната патека во македонскиот фудбал. Честитки и многу успеси во иднина!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ