bandr
Спорт

ЧЕСТИТКИ: ЏИО СТРУМИЦА ЈА ОСВОИ ТИТУЛАТА-СПОРТСКА СТРУМИЦА СЛАВИ!

Одбојкарите на Џио Струмица ја освоија шампионската титула на домашната одбојкарска сцена. Со оглед на тоа што струмичани сезонава имаа 26 победи на 28 одиграни средби, денеска влегоа како големи фаворити на третиот финален меч од плеј-офот против екипата на Шутова.

Честитки за Џио Струмица! Струмица е горда деновиве со оглед на спортските успеси кои се случуваат!