ЧЕСТИТКИ: ЏИО СТРУМИЦА ЈА ОСВОИ ТИТУЛАТА-СПОРТСКА СТРУМИЦА СЛАВИ!

мај 23, 2019

Одбојкарите на Џио Струмица ја освоија шампионската титула на домашната одбојкарска сцена. Со оглед на тоа што струмичани сезонава имаа 26 победи на 28 одиграни средби, денеска влегоа како големи фаворити на третиот финален меч од плеј-офот против екипата на Шутова.

Честитки за Џио Струмица! Струмица е горда деновиве со оглед на спортските успеси кои се случуваат!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: