strumica denes logo

БРАВО: Училиштето „Видое Подгорец“ – Струмица прогласено за НАЈДОБАР УЧИЛИШЕН КЛУБ во Македонија!

Автор:

Датум:

декември 27, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

декември 27, 2019

Категории:

Спорт

Агенцијата за Млади и Спорт (АМС) синоќа на свечената церемонија ги избра најдобрите во спортот за 2019 година. Училиштето „Видое Подгорец“ – Струмица прогласено за НАЈДОБАР УЧИЛИШЕН КЛУБ во Македонија! Искрени честитки од тимот на Струмица Денес.