БРАВО,БРАВО,БРАВО: ОДБОЈКАРКИТЕ НА ООУ „ВИДЕО ПОДГОРЕЦ“ СО ПРВА ПОБЕДА НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ХРВАТСКА!

април 1, 2019

Струмичките одбојкарки на ООУ “Видое Подгорец“ на Светското првенство во Пореч – Република Хрватска стартуваа со победа. Одбојкарките на ООУ “Видое Подгорец“ од Струмица предводени од наставниците Зоран Спасов и Горан Иванчев во првиот натпревар на Светското првенство во одбојка за основни училишта со 2:0 (25:17, 25:14) ја победија екипата од Естонија. Честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: