Home

Perdormire
Спорт

Беласица се засили со четири таленти од српската Суперлига!

Home

Беласица се подготвува сериозно за пролетниот дел од сезоната, а денеска преку социјалните мрежи потврди дека ангажирала четири нови фудбалери, кои доаѓаат од српската Суперлига.

Тимот од Струмица денеска ги промовираше Александар Вулиќ, Миленко Мијатовиќ, Страхиња Шево и Дамир Аврамовиќ, кои пристигнуваат од ФК Инџија, кои треба да му помогнат на тимот во борбата за опстанок во македонската Прва лига.