БЕЛАСИЦА ОЗНАЧИ СТАРТ НА ПОДГОТОВКИТЕ!

јануари 16, 2019

И струмичка Беласица, последна од прволигашите, означи старт на подготовките за пролетниот дел од шампионатот.

Во снежни услови во Струмица, „сините“ стартуваа со физичките подготовки кои паралелно наредниве денови ќе се одвиваат и во сала. Струмичани глано со истиот играчки кадар почнаа со тренинзите во очекување и на официјалното назначување на новиот шеф на стручен штаб…

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: