strumica denes logo

Беласица никако да најде лек за „пандевци“ – Дориев го реши струмичкото дерби!

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 25, 2019

Категории:

Спорт

Академија Пандев славеше и во третата меѓусебна пресметка против Беласица во домашните натпреварувања. Во 20. коло од Првата македонска фудбалска лига на „Младост“ во Струмица „пандевци“ славеа со 0-1, на тој начин продолжувајќи ја низата претходни победи против градскиот ривал со 2-0 и 3-0.

Овој пат победата на Академија Пандев ја донесе Љупче Дориев со погодокот во 19. минута…