„Астрионци“ од Струмица до прв триумф во сезоната

октомври 3, 2018

Со резултат од 32:23 младите надежни ракометари од Струмица стигнаа до својот прв триумф сезоната откако ја поразија екипата на Риниа М. Натпреварот уште од самиот почеток беше во полза на струмичани и немаа никакви посериозни проблеми во текот на целиот меч освојувајќи ја посакуваната победа.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: