strumica denes logo

АСТРИОН-СТРУМИЦА ПРОЛЕТНИОТ ДЕЛ ГО ЗАПОЧНА СО ПОБЕДА НА ГОСТИ!

Автор:

Датум:

март 31, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 31, 2018

Категории:

Спорт

Кадетската екипа на Астраион го започна пролетниот дел со победа на гости против ГРК со резултат 26:30 и ја продожуваат борбата за 1 место.
Пионерите на гостувањето ви Делчево загубија од домаќинот со резултат 26:19.