strumica denes logo

Астрион од Струмица на Кумановци во гости им нанесе минимален пораз

Автор:

Датум:

октомври 8, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

октомври 8, 2018

Категории:

Спорт

Струмички Астраион вчера риумфираше среде Куманово, откако го совлада машкиот ракометен состав од градот со резултат 27:30. По четири одиграни кола, Астрион игра фанстастично!