Американецот Хикмен во Струмица!

март 31, 2018

Кошаркарскиот клуб на Струмица потпиша со 31-годишен американски крилен центар…Станува збор за Демонд Хикмен кој минатата сезона настапуваше за американскиот Питерсбург Кавалирс (ECBL). Му помогна на овој тим да го заврши регуларниот дел од сезоната како втор најдобар во Северно-Западната дивизија.

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ