Perdormire
Спорт

АКО ПРОДОЛЖИ ВАКА, СТРУМИЧКАТА ГОРДОСТ БЕЛАСИЦА ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО ПРВАТА ЛИГА, ПАДНА И ТИКВЕШ ВО КАВАДАРЦИ!

Во дербито на колото, ФК Беласица беше подобриот противник и се враќа со трите бодови од Кавадарци! Резултатот го отвори Мирчевски Мартин во 16та минута. Во 82ра минута ГФК Тиквеш го израмнија резултатот, а во судиското продолжение Мирчевски Мартин со уште еден погодок го постави конечниот резултат. Честитки до фудбалерите и стручниот штаб за херојски издвоената победа!

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif