strumica denes logo

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ СО ПОРАЗ ВО „ГЕНЕРАЛКАТА“ ПРЕД ЛЕ

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

јули 4, 2019

Категории:

Спорт

Екипата на Академија Пандев вчера го одигра последниот натпревар пред настапите во Лигата на Европа и дуелите со Зрински. Вчера струмичкиот тим беше поразен од Монтана со 3:2.

Стрелци на головите за „академците“ беа Дориев и Крстовски.

Мечот се одигра на тренинг комплексот на Академија Пандев во Струмица.