Perdormire
Спорт

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ СО ПОРАЗ ВО „ГЕНЕРАЛКАТА“ ПРЕД ЛЕ

Екипата на Академија Пандев вчера го одигра последниот натпревар пред настапите во Лигата на Европа и дуелите со Зрински. Вчера струмичкиот тим беше поразен од Монтана со 3:2.

Стрелци на головите за „академците“ беа Дориев и Крстовски.

Мечот се одигра на тренинг комплексот на Академија Пандев во Струмица.

  • Big-Baner.jpg
  • 300x250.png
  • BANER-19_06.gif