АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ СО НОВО ЗАСИЛУВАЊЕ: МАРИО МАСЛАЌ ПОТПИША ЗА ПАНДЕВЦИ!

јули 25, 2019

Академија Пандев вчера договори соработка со Марио Маслаќ, кој ќе ја засили позицијата централен дефанзивец. Маслаќ минатата сезона настапуваше за ФК Беласица. Му посакуваме успешна сезона и добри настапи за нашиот сениорски тим.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: