strumica denes logo

„АКАДЕМЦИТЕ“ СО СПЕЦИЈАЛНИ МАИЧКИ ЗА ПАНДЕВ

Автор:

Датум:

март 22, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 22, 2019

Категории:

Спорт

Синоќа се беше во знакот на капитенот на македонската репрезентација. Јубилејниот 100-ти настап во „црвено-жолтиот“ дрес Горан Пандев ќе го памети долго време. ФФМ, УЕФА, сите љубители на фудбалот, неговите фанови и секако најблиските дојдоа на Арената „Филип Втори“. Меѓу нив беше и братот на капитенот, претставници од прволигашот Академија Пандев и блиски пријатели на капитенот.