(ВИДЕО) ШКЕНДИЈА ПОЧНА САМА ДА СИ ДАВА ГОЛОВИ ВО СТРУМИЦА: ПОБЕДА ГОЛЕМА КАКО ПЛАНИНА НА „БЕЛАСИЦА“

април 24, 2019

Интересен момент на натпреварот во Струмица помеѓу Беласица и Шкендија. Во 64. минута репрезентативниот стопер Егзон Бејтулаи си постигна ефектен автогол. Со тоа Беласица го зголеми водството на 2:0. ОЧЕКУВАНО!!!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: