Струмичанецот Васил Гогов ќе игра за јуниорската репрезентација на Македонија во ракомет!

декември 13, 2018

Македонија ќе биде домаќин на јуниорски турнир (играчи 2000 и помлади) во периодот од 18 до 20 декември, а ќе учествуваат и репрзентациите на Србија, Унгарија, Полска и Црна Гора.
Македонија со две репрезентации ќе настапи на овој настан, а селекторот Данило Брестовац ги објави и составите на двата македонски тима. Во поширокиот состав за јуниорите се најде и нашиот струмичанец Васил Гогов. Честитки и само напред!

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: