strumica denes logo

„НАКОВСКИ ВОЛЕЈ“ ЛЕСНО ДО ПОБЕДА ПРОТИВ „ПЕЛИСТЕР ВОЛЕЈ“

Автор:

Датум:

февруари 16, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

февруари 16, 2019

Категории:

Спорт

„Наковски Волеј“ со голема и лесна победа (3:0) против „Пелистер Волеј“ го започна плејофот! Како и секогаш, девојките на „Наковски Волеј“ беа поддржани од многубројна публика во салата на СОУ „Димитар Влахов“. Искрени честитки од Тимот на Струмица Денес. Нека се множат победите!