strumica denes logo

(ФОТО) СТРУМИЧАНИ ГО БОДРЕА ГРАНДЕ ПАНДЕВ НА НАТПРЕВАРОТ ЏЕНОВА-МИЛАН!

Автор:

Датум:

март 13, 2018

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

март 13, 2018

Категории:

Спорт

Шестмина струмичани заминаа за Италија да го следат мечот од Серија А помеѓу Џенова-Милан каде токму во Џенова игра нашиот Горан Пандев, а струмичани му приредија изненадување и му беа голема поддршка во текот на целиот натпревар.