ЕКСКЛУЗИВНО: СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА СЕКУЛОВ – ТРЕНИРАШЕ СО ГОЛЕМИОТ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО!

октомври 18, 2018

Големиот фудбалски талент, струмичката гордост Никола Секулов денеска влезе во првиот тим на Јувентус и имаше тренинг со најдобрите фудбалери меѓу кои се наоѓа и Кристијано Роналдо.

Никола Секулов инаку е роден во Пјаченца а потеклото му е од Струмица. Има настапувано за повеќе италјански клубови, но во младинската категорија. Тој важи за еден од најдобрите македонски фудбалери на негова возраст.

 

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: