ВЛЕЗ СЛОБОДЕН: ОД СРЕДА ДО ПЕТОК СИТЕ ВО СПОРТСКА САЛА ПАРК ВО СТРУМИЦА, ЏИО СТРУМИЦА ЌЕ ГО ПОКАЖЕ СВОЈОТ КВАЛИТЕТ НА БАЛКАНСКИОТ КУП!

октомври 2, 2019

Квалитетната одбојкарска на „ЏИО СТРУМИЦА“ оваа година е организатор на Балканскиот КУП во одбојка кој ќе обезбеди пласман во „Леченџ Купот“ помеѓу екипите на „Џио Струмица“, ОК „Приштина Волеј“ и „Токат Беледије“. Момците на „Џио Струмица“ побараа поддршка од струмичани, затоа да ја наполниме салата и да се радуваме на уште еден нивни голем успех! ВЛЕЗОТ ЌЕ БИДЕ СЛОБОДЕН!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: