ВЕЧЕРВА ПОЧНУВА ПОЛУФИНАЛЕТО ВО КУПОТ, НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ПРОТИВ ПЕЛИСТЕР ЗА ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ!

април 10, 2019

Наковски Волеј вечерва го игра првиот полуфинален натпревар против екипата на Пелистер во Битола. Походот за големото финале во сениорската конкуренција за Наковски Волеј започнува вечерва. Како што не информираше тренерот Хари Наковски тие во овој натпревар влегуваат максимално подготвени и најважно од се’ со голема желба за триумф! Да се надеваме на победа и големо финале!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: