strumica denes logo

ВЕЧЕРВА ПОЧНУВА ПОЛУФИНАЛЕТО ВО КУПОТ, НАКОВСКИ ВОЛЕЈ ПРОТИВ ПЕЛИСТЕР ЗА ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ!

Автор:

Датум:

април 10, 2019

Категории:

Спорт

Автор:

Датум:

април 10, 2019

Категории:

Спорт

Наковски Волеј вечерва го игра првиот полуфинален натпревар против екипата на Пелистер во Битола. Походот за големото финале во сениорската конкуренција за Наковски Волеј започнува вечерва. Како што не информираше тренерот Хари Наковски тие во овој натпревар влегуваат максимално подготвени и најважно од се’ со голема желба за триумф! Да се надеваме на победа и големо финале!