Рецепт за сочно и вкусно пилешко месо

февруари 1, 2023

СОСТОЈКИ:

  • 500 гр пилешко бело месо
  • 100 гр сланина Пекабеско
  • малку масло
  • 150 гр рендан кашкавал
  • сол
  • бибер

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Исечкајте го белото месо на тенки парчиња. Пропржете ја на малку масло исечканата сланина и додајте бело месо. Посолете и побиберете по вкус.
  2. Кога месото ќе биде готово, посипете го со рендан кашкавал. Послужете топло со ориз.

 

Добар апетит!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: