ЗЕЛЕНСКИ ОБЈАВИ: Ja потпишавме апликацијата за членство на Украина во ЕУ!

февруари 28, 2022

Денеска ја потпишав апликацијата за членство на Украина во Европската унија. Сигурен сум дека е реално, порача Володимир Зеленски, претседател на Украина.

Зеленски побара итен прием на Украина во унијата по нападот на Русија.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: