СВЕТОТ СЕ НАДЕВА НА МИР: ПОЧНАА ПРЕГОВОРИТЕ МЕЃУ РУСИЈА И УКРАИНА!

февруари 28, 2022

Почна средбата на руската и украинската делегација која се одржува во близина на реката Припјат на украинско-белоруската граница.

Според агенцијата UNIAN, во украинската делегација се лидерот на партијата Слуга на народот Давид Арахамија, министерот за одбрана Алексеј Резников, советникот на шефот на кабинетот на претседателот Михаил Подољак, шефот на украинската делегација во Трилатералната контакт група Андреј Костин. , пратеникот Рустем Умеров и заменик-министерот за надворешни работи Николај Точицки.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: