ИЛОН МАСК ГО ПОВИКА НАРОДОТ НА АМЕРИКА ДА ГЛАСА ЗА РЕПУБЛИКАНСКАТА ПАРТИЈА!

ноември 8, 2022

Извршниот директор на Тесла и сопственик на Твитер, Илон Маск им порача на Американците на претстојните избори за Конгрес да го дадат својот глас за Републиканската партија.

Слободоумни гласачи: Поделената моќ ги спречува најлошите ексцеси на двете партии, затоа препорачувам да се гласа за Републиканците на изборите за Конгрес, имајќи предвид дека Претседателот е Демократ – напиша американскиот милијардер на Твитер.

Денес во САД се одржуваат меѓуизбори за Кингрес, на половина на претседателскиот мандат на Џозеф Бајден.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: