Бајден одобрил 350 милиони долари воена помош за одбраната на Украина!

февруари 26, 2022

Претседателот на САД, Џо Бајден му нареди на американскиот Стејт департмент да ослободи 350 милиони долари воена помош за Украина.

Во меморандум до државниот секретар Антони Блинкен, Бајден побара 350 милиони долари доделени со Законот за странска помош да бидат доделени за одбраната на Украина.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: