ЖИТЕЛ НА КОСТУРИНО ЛИШЕН ОД СЛОБОДА, ФИЗИЧКИ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ!

ноември 19, 2021

На 17.11.2021 во парк во Валандово, полициски службеници од Полициска станица Валандово го лишиле од слобода Љ.Б.(46) од с.Костурино, затоа што околу 19.05 часот агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што физички нападнал еден од нив. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: