strumica denes logo

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ЛИФТИНГ И БОТОКС НА ВАШЕТО ЛИЦЕ ВО ДОМАШЕН АМБИЕНТ – БЕЗ БОЦКАЊЕ!

Автор:

Датум:

јули 1, 2021

Категории:

Здравје, Струмица

Автор:

Датум:

јули 1, 2021

Категории:

Здравје, Струмица

КЛИКНИ НА ЛИНКОТ: https://kosta.tiandeprodukti.com/product/nano-corrector-%D0%BB%D0%B8%D1%84%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82/?fbclid=IwAR0YcPiBKvqudHq9OEXdWHKSXAsx1gvTC1ftWkcLpGa6RbYmqwTymC2n5tI

Лифтинг и Ботокс на вашето лице во домашен амбиент без боцкање!

ЛИФТИНГ ЕФЕКТ:

Употребата на коректорот ја елиминира потребата од оперативен лифтинг на лицето и колагенски инекции. – Ги заситува долните слоеви на дермисот со колаген, – го активира создавањето на сопствен колаген и – ја враќа еластичноста на кожата. Висока концентрација од 100% природни состојки, обезбедува потхранување, интензивно хидратантно и активното обновување. Подмладувачкиот резултат е очигледен само за седум дена: еластична кожа и значително стеснети контури на лицето!

БОТОКС ЕФЕКТ:

КЛИКНИ НА ЛИНКОТ: https://kosta.tiandeprodukti.com/product/nano-corrector-ботокс-ефект/

Ботокс коректорот го стимулира производство на сопствен колаген, чиј недостаток води до појавата на брчки. Тој дејствува брзо ефикасно и најважно, внимателно и деликатно. Во состав на формулата постои комбинација од активни наночестички и природни екстракти. – Vegneotox R е невротоксичен ботокс кој ги опушта мускулите на лицето, ги пегла брчките и ја стимулира синтезата на колаген и еластин. – „Пептид“ комплексот ја враќа цврстината и густината на кожата, продира длабоко во кожното ткиво и ги “крева” брчките од внатрешната страна, оставајќи ја кожата мазна и еластична.

– Нано коректорот ја хидратира, тонизира, негува и ја регенерира кожата.

КЛИКНЕТЕ НА ФЕЈСБУК СТРАНИЦАТА НА ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: https://www.facebook.com/TianDeStrumica/posts/3703917936381402