ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: ФИТО СРЕДСТВО ЗА ЗДРАВИ ЗАБИ И СВЕЖ ЗДИВ!

август 6, 2022

Фито средство за здрави заби и свеж здив

Колку често јадете грицки? И колку често имате целосна исхрана? По секој оброк, меѓу забите остануваат микроскопски остатоци од храна (можеби не ги гледате, но сигурно ги има) и патогените бактерии почнуваат да се размножуваат во усната шуплина. Како резултат на тоа, може да мирисаме на непријатен лош здив, да имаме периодично отекување на непцата и да развиеме расипување на забите.

Сето ова лесно може да се спречи со редовна употреба на Dr. Тајга. Благодарение на активните состојки, ќе ви помогне да го одржите здивот свеж во текот на денот и да спречите проблеми со забите и непцата.

Миење уста Др. Тајга претставува:

– превенција од кариес и периодонтитис
– борба против бактерии и непријатни мириси
– здрави непца и свеж здив долго време
ОРАЛНАТА ВОДА НЕ СОДРЖИ АЛКОХОЛ, ХЛОРХЕКСИДИН, ПАРАБЕНИ И СЛ.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: