Home

Perdormire
Струмица Хроника

ВО КОЈ ПРАВЕЦ СЕ ДВИЖИ МЛАДИНАТА? СЕ СОБРАЛЕ 300 УЧЕНИЦИ ВО СКОПЈЕ ЗА ДОГОВОРЕНА ТЕПАЧКА – РЕАГИРАШЕ И ПОЛИЦИЈАТА!

Home

Вечерва во трговскиот центар „Бисер“ во Аеродром се собрале огромен број на ученици, односно околу 300 на „договорена тепачка“, објави „А1он“.

Очевидци откриваат за „А1он“ дека се собрала група од околу 300 деца, но полицијата брзо реагирала и успеала да ги избрка групите.

Засега нема повеќе детали за инцидентот, освен тоа што е забележано зголемено полициско присуство во ТЦ „Бисер“.

Фотографии може да се погледнат ТУКА.