ВО КАФАЕАНА ВО СТРУМИЦА ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ БАРАНО ПО РАСПИШАНА ЦЕНТРАЛНА ПОТЕРНИЦА!

мај 18, 2021

Во 20.35 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги,

од угостителски објект на бул.„Климент Охридски” во Струмица, лишен е од слобода З.Д.(50) од Скопје,

баран по распишана централна потерница и судска наредба на Основен кривичен суд Скопје, осуден на казна затвор за сторено кривично дело „измама”, соопшти МВР.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: