Home

Perdormire
Струмица

(ВИДЕО) СВЕТСКО А НАШЕ: СЛАВИЦА АНГЕЛОВА СО НОВА ПЕСНА И ВИДЕО ЗАПИС ЗА „НЕМА ДА ПОМИНЕШ“

Home

Талентираната струмичанка Славица Ангелова може слободно да напишеме дека сериозно влегува во водите на македонската музика. Денеска на јутјуб каналот „Urban Global“ беше објавена нејзината нова песна која доби и видео запис. Текстот и музиката ја работеше познатиот македонски продуцент Јован Јованов, а на аранжманот на песната работеше и неговиот брат Иван Јованов. Кликнете на линкот подолу и слушнете ја „Нема да поминеш“. Честитки Славица!