(ВИДЕО) СТРУМИЧКИОТ САКСАФОНИСТ ВАНЕ ОД „АЛЕГРО“, ГО ОБЈАВИ СВОЕТО НОВО ОРО!

февруари 15, 2020

Саксафонистот Ване од „Алегро“ заедно со својот бенд, неодамна го објавија своето ново оро насловено „Слатка љубов“. Орото е достапно на јутјуб каналот. Инаку, талентираниот Ване за портал Струмица Денес изјави дека во иднина заедно со неговиот бенд подготвуваат многу новости. Тој исто така рече дека оваа оро има една посебна приказна која ја отсликува љубовта на двајца млади. Ване доста добро напредува во својата кариера и продолжува секојдневно да освојува нови фанови со неговата музика. Во продолжение погледнете го видеото:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ